5
(2)

Amerika’ da başlayıp tüm dünyaya yayılan Color Sky 5 km. Renkli Koşu,  Türkiye’ deki 6. yılını kutluyor. Bugüne kadar 37.000′ i aşkın kişinin “Renkli Koşucu” olduğu ülkemizde 2019 yılı programında İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa var.

RENKLİ KOŞU NEDİR?

Her bir kilometrede kurulu renk istasyonlarına ulaştığınızda, Color Sky 5K ekibi ve gönüllüler tarafından, farklı Color Sky renkleriyle dizayn edilen renk yağmuruna tutulacaksınız. Bitiş alanına vardığınızda Color Sky renklerine bürünmüş olacaksınız.

RENKLİ TOZ NEDİR?

Tüm dünyada Renkli Koşularda kullanılan toz, gıda boyasıyla renklendirilen %100 mısır nişastasıdır. Renkli toz izleri bir yıkamadan sonra büyük oranda çıkar, ancak bazı katılımcılarda renklerin çıkması daha uzun sürebilir. Renklerin daha kolay çıkması için özellikle güneş kremi ve saç kremi kullanabilirsiniz. 2019 yılı renkleri mor, sarı, pembe ve yeşil olarak belirlendi.

KOŞU PAKETİ:

· Color Sky 5K logolu T-Shirt
· Koşucu numarası (kişiye özel, girişte bulundurulması zorunludur)
· Renkli toz (Finish Festivaline saklayın)
· Color Sky 5K logolu geçici tattoo
· Koşucu bilekliği

ÖNEMLİ BİR SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ:

Color Sky 5K Renkli Koşu BEDD (Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği) işbirliğiyle düzenleniyor. Bugün Türkiye’ de 9 milyon engelli yaşıyor. BEDD 1993’ den bu yana binlerce engelliye tekerlekli sandalye ulaştırdı. Her festivalde ihtiyaç sahiplerine tekerlekli sandalye dağıtımı yapılıyor. Renkli Koşu ayrıca Tohum Otizm Vakfını destekliyor.Sıfır atık etkinlik konseptinde “Çöpüne Sahip Çık Vakfı” işbirliğiyle festivalde oluşan atıklar asgari düzeyde tutuluyor ve yerinde ayrıştırılarak geri dönüşüme kazandırılıyor. Siz de çöpünüzü çöpe, diğer atıkları geri dönüşüm kutularına atarak destek olabilirsiniz.

Kadınların en sevdiği ve en sosyal koşu, Renkli Koşu !
Colot Sky 5K Renkli Koşu Festivali, %68 kadın koşucu oranıyla, Türkiye’ de kadın koşucuların en çok katıldıkları koşu olma özelliğini taşıyor.
Detaylı bilgi almak veya koşucu / destekçi olmak için:
Bugüne kadar Etkinlik Listesi’ nde yayınlanmış olan Color Sky 5K Renkli Koşu Festivali etkinlikleri:

Bu etkinliği tavsiye eder misiniz?

Puan vermek için yıldıza dokunun

Ortalama puan 5 / 5. Oy Sayısı: 2

Hiç puan verilmemiş, ilk puan veren sen ol!

Arkadaşlarınla Paylaş: