Levent Yüksel Bursa Konseri
0
(0)

Levent Yüksel Bursa Konseri

Levent Yüksel Bursa Konseri…Dinlemeyi de söylemeyi de çok sevdiğimiz şarkılarıyla Levent Yüksel, 30 Kasım’ da Jolly Joker Bursa sahnesinde…

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı kontrbas bölümünden mezun olan Yüksel, bu sırada ilerleyen yıllarda kendisiyle özdeşleşecek bas gitarıyla birçok sanatçıya eşlik etti. Fatih Erkoç ve Sertab Erener gibi ülke sahnemizin değerli isimleriyle çalışan sanatçı, ilk albümü Med Cezir’ i 1993′ te yayınladı.

Albüme adını veren şarkının yanı sıra Yeter ki Onursuz Olmasın Aşk, Kadınım, Beni Bırakın, Tuana ve Dedikodu gibi dillere dolanan; günümüzde halen hatırlanan şarkılara imza atan Levent Yüksel, Levent Yüksel’ in 2. CD’ si adındaki ikinci albümünü 1995′ te yayınladı.

Bu albümden Zalim, sanatçının kariyerinin en çok başarı yakalayan şarkılarından biriydi. İlerleyen dönemde Adı Menekşe (1998), Aşkla (2000), Uslanmadım (2004), Kadın Şarkıları (2006) ve Topyekûn (2012) albümlerini müzikseverlerle buluşturan Levent Yüksel; 1997′ de Bi’ Daha şarkısına çekilen eğlenceli videoyla, 2010′ da ise Aşk Mümkün Müdür Hala adlı single’ ıyla ve 2017 Hayatıma Dokunan Şarkılar ile adından söz ettirdi.

Solo kariyerinin yanı sıra Volkan Öktem’ in davulu ve Ant Şimşek’ in gitarına, vokali ve bas gitarıyla eşlik ettiği Sıfır KM grubuyla çalışmalarını da sürdüren Levent Yüksel; grupla birlikte Zalim ve Med-Cezir gibi kendi popüler şarkılarının farklı yorumlanmış hallerinin yanı sıra özgün besteler içeren bir albüm yayınladı.

 

 

Jolly Joker Bursa

Podyum Park Cumhuriyet Mah. Nilüfer Hatun Cd. No: 114 Nilüfer, Bursa

NİLÜFER / Bursa

 

Bilet almak için tıklayınız

 

Bu etkinliği tavsiye eder misiniz?

Puan vermek için yıldıza dokunun

Ortalama puan 0 / 5. Oy Sayısı: 0

Hiç puan verilmemiş, ilk puan veren sen ol!

Arkadaşlarınla Paylaş: