Redd Online Konseri
0
(0)

Redd Online Konseri

Redd Online Konseri : Redd, 7 Temmuz’ da online etkinlikler kapsamında sizlerle buluşuyor.

“Güzel dostlar, çok heyecanlıyız, aylar sonra yeniden sahneye çıkıyoruz. Bu kez evinize, odanıza, bahçelerinize, akşam mesainize, kumsalınıza konuk olacağız. Aynı mekanda olduğunuz konusunda zihninizi; kalbinizi ikna etmek adına gerçek bir sahnede olacağız. 7 Temmuz gecesi saat 22.00’ de sizler ekran başında biz ise IF Beşitaş sahnesindeyiz.

Şubat ayından beri Redd ekibi olarak birbirmizi görmedik; mikrofonun arkasında durup gözlerinizin içine bakmadık; sizi yalnızlığınızda dans ederken veya yanınızdakine sıkı sıkı sarılmış şarkımıza eşlik ederken izleyemedik. Aylardır sahneye çıkmadık; adından artık bıktığımız bir virüs yüzünden ayrı kaldık.

Pandeminin tam da başında Doğan’ ın  solo albümü çıktı ve size Instagram üzerinden iki de konser yaptı.  Epey özendi bunun için ve teknik olarak kusursuza yakın bir ses kalitesine ulaştı.

Artık sahnede olmak ve müzik yapmak zorundayız. Biz böyle yaşıyor, böyle soluk alıyor, böyle arındırıyoruz ruhlarımızı. Böyle yaşıyoruz aşkımızı, böyle atıyoruz zehrimizi ve böyle ifade ediyoruz meselemizi.  Siz bu konseri dinlerken evinizde, odanızda, bahçenizde; belki bir manzaranın önünde belki bir duygunun tepesinde olacaksınız.

Bizimle aynı zamanda ve aynı mekanda olduğunuz konusunda kalbinizi ikna etmek için sahnede olacağız. Bu bildiğiniz bir Redd konseri; olacak ama bu kez en büyük eksiği sizsiniz. Sizi yanımızda hissetmek, orada bir yerde olduğunuzu hayal etmek bize sahnede güç verecek.

Halen tanıklık ettiğimiz bu zorlu süreçte, kültür ve sanatın ne kadar; önemli ve değerli olduğunu ve bize nasıl yoldaşlık ettiğini bir kez daha anladık. Edebiyatın, şiirin ve şarkının, dansın ve tiyatronun dostluğuna; arkadaşlığına sığındık. Maalesef kendimizi değersiz ve kimsesiz  hissetmemize yol açacak kadar unutulduk.

Paketlerden birçok emekçiye boş vaatler çıktığı gibi; müzik emekçilerini de düşünen kimse olmadığını gördük. Bu konuda çokca emek, toplantı, fikir paylaşımı olsa da; hâlâ çabalarımız sürse de; elle tutulur gerçek bir çözüm üretilemedi. Bu konuda bizim de çabalarımız devam ediyor.

Konserde görüşmek üzere, yanımızda olduğunuz; Redd’ i ve tüm Redd ekibini desteklediğiniz için teşekkürler. Şüphesiz tekrar görüşeceğiz.

Bu konseri gerçekleştirebilmemiz için bize kapısını açan IF Beşiktaş ve tüm IF ekibine teşekkürler.

Tüm Redd ekibinden sevgilerle…”

 

 

 

 

Bilet almak için tıklayınız

 

Bu etkinliği tavsiye eder misiniz?

Puan vermek için yıldıza dokunun

Ortalama puan 0 / 5. Oy Sayısı: 0

Hiç puan verilmemiş, ilk puan veren sen ol!

Arkadaşlarınla Paylaş: