Mahşer-i Cümbüş İzmir
5
(1)

Mahşer-i Cümbüş Mersin

Mahşer-i Cümbüş Mersin : Türkiye’ de modern doğaçlama tiyatronun öncüsü olan Mahşer-i Cümbüş, sizlerle buluşmaya devam ediyor.

2001 yılı Mayıs ayında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü öğrencileri tarafından kurulan Mahşer-i Cümbüş, aynı yıl Eylül ayında Ankara Tenedos Kafe’ de “Tiyatro Sporu” gösterilerine başladı.

Mahşer-i Cümbüş 2003 yılının ağustos ayında İstanbul’ a taşınarak faaliyetlerini İstanbul’da sürdürdü. Mahşer-i Cümbüş kurulduğu günden bu yana Ankara ve İstanbul başta olmak üzere birçok ilde gösteriler sergiledi ve festivallere katıldı. Türkiye’de Modern Doğaçlama Tiyatro’ nun öncüsü olan Mahşer-i Cümbüş, Doğaçlama Tiyatronun gösteri; biçimlerinden biri olan “Tiyatro Sporu” nu Türkiye’de ilk defa seyirci ile buluşturdu. Kuruluşunun 5. yılında kendi sahnesi “Mahşer-i Cümbüş Hayalhanesi” ni açtı. Ekip bugüne kadar 2000’ün üzerinde “Tiyatro Sporu”, 300’ ün üzerinde “Beyin Fırtınası” gösterisi yaptı.

Türkiye’ de Modern Doğaçlama Tiyatro’ nun öncüsü olan Mahşer-i Cümbüş, bir başka ilke daha imza atarak 2007 yılında Türkiye’ nin ilk doğaçlama şov programı “Anında Görüntü Show” u ekranlara taşıdı ve Türk televizyonlarında yepyeni bir dönem başladı.

 

Mahşer-i Cümbüş

 

Yenişehir Kültür Merkezi Barış Salonu

Limonluk Mahallesi, 13. Cadde, No: 11

YENİŞEHİR / Mersin

 

Bilet almak için tıklayınız

 

Bu etkinliği tavsiye eder misiniz?

Puan vermek için yıldıza dokunun

Ortalama puan 5 / 5. Oy Sayısı: 1

Hiç puan verilmemiş, ilk puan veren sen ol!

Arkadaşlarınla Paylaş: