Bachçede Yaz Festivali
5
(1)

Bachçede Yaz Festivali

Bachçede Yaz Festivali : İstanbul’ un en zevkli klasik müzik festivali başlıyor!

“Hepimiz için zorlu geçen bu dönemde, konserlerimizle yeniden sizlerle olabildiğimiz için mutluluk duyuyoruz. Bu yılki festivalimizde doğumunun 250. yılında Beethoven’ ı anıyoruz ve; bu vesileyle çağdaşı Eski Türk müziğinin dahi bestecisi Dede Efendi’ yi de müzik severlere hatırlatıyor ve sunuyoruz. Dede Efendi için Kamran İnce’ nin festivalimize özel bestelediği ‘‘Dede Remix” in dünya prömiyerini kaçırmayın!

Bunun yanında Türk ve Avrupa eski müziğini de yerli yabancı topluluklardan dinleyeceğiz. 25 Ağustos ve 10 Eylül tarihleri arasında İstanbul’ un eşsiz bahçesi Sakıp Sabancı Müzesi; Fıstıklı Teras’ ta yapacağımız konserlerimizde İstanbullularla müzik zevkini paylaşacağımız için heyecanlıyız.

Festivalimize, artık bütün dünyanın tanıdığı Can Çakmur’un piyano resitaliyle 25 Ağustos’ ta güçlü bir açılış yapıyoruz. 2018 yılında Hamamatsu Uluslararası Piyano Yarışması ve 2017 yılında; Uluslararası İskoç Piyano yarışması birincisi olan; piyanist, kariyerini çok genç yaştan itibaren elde ettiği başarılarla süslemiştir.

Dünyanın ve Türkiye’nin pek çok yerinde, dünyanın önemli şefleri ve orkestralarıyla solist olarak konserler veren Çakmur, özel bir programla bizlerle olacak.

29 Ağustos’ta ise daha önce Bach & Bahar festivalimizde akıllarda yer eden bir performans sergilemiş olan Baroque Ensemble Transylvania; Dimitrie Cantemir’in ülkesinden bizlere etkileyici bir barok gecesi sunmaya geliyor!Festivalimize Rusya’dan katılacak Gagik Makichyan ve Natalia Sokolovskaya Beethoven viyolonsel piyano sonatlarının yanı sıra klasik müziğin sevilen eserlerini seslendirecekler.

Daha önce Rusya’nın Ulusal Filarmoni Orkestrasının viyolonselciliğini yapmış olan, izleyiciyle kurduğu güzel etkileşim ile bilinen Makichyan ve MozARTe, Nuova Coppa, María Herrero gibi uluslararası piyano yarışmalarında birincilik ödülüne layık görülen dünyaca ünlü piyanist Sokolovskaya bize 31 Ağustos’ta unutulmaz bir Beethoven gecesi yaşatacak.

Festival Programı
25 Ağustos Can Çakmur Açılış Konseri piyano
27 Ağustos Márton Borsányi & Friends
29 Ağustos Baroque Ensemble Transylvania
31 Ağustos Gagik Makichyan viyolonsel Natalia Sokolovskaya piyano
2 Eylül Münip Utandı ve Türk Sazları Topluluğu 3. Selim’den Münir Nurettin’e
3 Eylül The Barock Moscow Ensemble
8 Eylül İzmir Barok Rönesans’tan Barok Döneme Yolculuk
10 Eylül Olgu Kızılay keman Dorukhan Doruk viyolonsel Jerfi Aji piyano Oda Müziğinin Başyapıtları

Kapılar 19.00’da açılır, konserler 20.30’da başlar.

İletişim: info@heproductions.com

 

 

Sakıp Sabancı Müzesi Fıstıklı Teras

Sakıp Sabancı Cad. No:42 PK: 34467

EMİRGAN / İstanbul

 

Bilet almak için tıklayınız

 

Bu etkinliği tavsiye eder misiniz?

Puan vermek için yıldıza dokunun

Ortalama puan 5 / 5. Oy Sayısı: 1

Hiç puan verilmemiş, ilk puan veren sen ol!

Arkadaşlarınla Paylaş: