Şebnem Ferah Bursa Konseri
5
(1)

Şebnem Ferah İstanbul Konseri

Şebnem Ferah İstanbul Konseri…Şebnem Ferah, 27 Ekim’ de Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’ nde sizlerle.

Şebnem Ferah Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Şebnem Ferah hakkında merak edilen sorulara cevaplar. Kaç yaşında? evli mi? ailesi, özgeçmişi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1972 yılının Nisan ayında Yalova’ da dünyaya gelmiştir. Ailesi Şebnem henüz 2 yaşında iken Makedonya Üsküp’ ten Türkiye’ye göç etmiş ve Yalova’ ya yerleşmiştir. Bu nedenle Yalova’da doğmuştur. Babasının ismi Ali, annesi İfadet Hanım, ablası ise Aycan Ferah’ tır.

Aile her zaman müzik ile iç içedir, o yıllarda evlerinde mandolin ve bağlama bulunmakta, baba piyano çalmakta anne ise Rumeli Türküleri ile onlara eşlik etmektedir.

Günümüz itibariyle Türkiye’ nin en ünlü rock bayan sanatçısı olarak adlandırılan Ferah’ ın hayat hikayesi ise hiç mutluluklarla dolu değildir. Lise eğitimi döneminde iken Matematik dersinde bir hayli başarılıdır.

Lise’ den sonra ODTÜ Ekonomi Bölümü’nü kazanarak ablasıyla birlikte Ankara’ ya yerleşir. Okul döneminde sık sık müzik ve sosyal aktivitelerinin içerisinde yer alan Ferah, amatör olarak gruplarda şarkı söyler ve Konservatuvar öğrencisi olan Özlem Tekin ile tanışır.

Tekin onu Türkiye’ nin ilk kez kadınlardan oluşan Volvox adlı Rock Müzik Grubu’na davet eder ancak bir süre sonra grup üyelerinin İstanbul’ da üniversite kazanmaları sebebi ile grup dağılma aşamasına gelmiştir.

 

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu

Taşkışla Cad.

HARBİYE / İstanbul

 

Bilet almak için tıklayınız

 

Bu etkinliği tavsiye eder misiniz?

Puan vermek için yıldıza dokunun

Ortalama puan 5 / 5. Oy Sayısı: 1

Hiç puan verilmemiş, ilk puan veren sen ol!

Arkadaşlarınla Paylaş: