Edis Tokat Konseri
5
(1)

İzmir Fuarı Edis Konseri

Edis, 88. İzmir Fuarı Çim Konserleri kapsamında, 13 Eylül 2019 Cuma akşamı Kültürpark Çim Konserleri Alanı’ nda   müzikseverlerle buluşuyor.

Edis Kimdir?

28 Kasım 1990 tarihinde Londra’ da doğdu. 4 yaşında piyano çalarak başladığı sanat yolculuğuna, okul yıllarında çeşitli tiyatro oyunlarında rol alarak ve İzmir Kent Orkestrası’nda şarkı söyleyerek devam etti. Ortaöğretimini İzmir Özel Tevfik Fikret Lisesi’ nde tamamlayan Edis Görgülü’ nün İstanbul yolculuğu; Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi’ ni ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Yarı Zamanlı Müzikal Bölümü’ nü kazanmasıyla başladı.

Sanatçı, müzikal çalışmalarının haricinde dizilerde de rol alarak kariyer yaşantısına devam etti. Oyunculuk yaptığı sırada arkadaşlarıyla gittiği karaoke barda eğlence amaçlı şarkı söylerken keşfedildi. Bu keşif ile başlayan menajerlik çalışmaları, müzik yolculuğunda daha sağlam ve emin adımlar atmasını sağladı; ve Aralık 2014’te çıkarmış olduğu ilk single’ı “Benim Ol” ile büyük bir başarı elde etti. “Olmamış mı?” (2015), “Dudak” (2016) ve “Çok Çok” (2017) isimli single’ları ile de müzik listelerinin üst sıralarında yer almaya devam ederek herkesin dikkatini çekti.

Müzik eleştirmenleri tarafından çıkış parçaları ve dansları başarılı bulunan sanatçı “aranan taze kan” olarak değerlendirildi ve 2015-2017 senelerinde Türkiye’nin Google’ da en çok aradığı isimlerden biri oldu. Altın Kelebek Ödül Töreni, Kral Türkiye Müzik Ödülleri, GQ Men Of The Year gibi bir çok önemli ödül töreninde En iyi Çıkış Yapan Sanatçı, En iyi Şarkı, En iyi Erkek Sanatçı kategorilerinde ödüle layık görüldü.

Mart 2018’de ilk stüdyo albümü olan “AN” ı piyasaya çıkaran sanatçı, global müzik piyasasında ulusal satış başarısı elde ederek, en çok satış yapan ilk 100 sanatçı arasına ismini yazdırdı. Edis Görgülü; özgün müziğini, hisleri ve samimiyetiyle büyük kitlelere aktarmaya devam ediyor.

 

 

İzmir Fuarı Edis Konseri

İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu

Kahramanlar Kapısı, Kültürpark Fuar Alanı

MERKEZ / İzmir

 

88. İzmir Enternasyonal Fuarı ne zaman başlıyor?

06 Eylül Cuma 2019
15 Eylül Pazar 2019

Saat 10:00/00:00 arası

 

İzmir Fuarı’ nın bir diğer konseri olan Simge konseri hakkında bilgi amak için tıklayınız…

 

Bu etkinliği tavsiye eder misiniz?

Puan vermek için yıldıza dokunun

Ortalama puan 5 / 5. Oy Sayısı: 1

Hiç puan verilmemiş, ilk puan veren sen ol!

Arkadaşlarınla Paylaş: