1. Karabük Foto-Film Festivali
5
(1)

1. Karabük Foto-Film Festivali

1. Karabük Foto-Film Festivali…Karabük ilinin Yenice İlçesinin doğal güzelliklerini, tarihi ve kültürel değerlerini fotoğraf ve video ile geniş kitlelere ulaştırmak; bölgenin turizm potansiyeli hakkında farkındalık yaratmak; bir taraftan kente dair nitelikli ve sanatsal görsel bellek oluştururken diğer yandan yerel halkla farklı kentlerden; gelecek fotoğraf tutkunlarını buluşturarak Türk Fotoğraf Sanatının tanıtımına ve gelişimine katkıda bulunmaktır.

Karabük Valiliği tarafından kentin bünyesinde barındırdığı doğal güzelliklerini, tarihi ve kültürel değerlerini farklı bakış açılarıyla geniş kitlelere ulaştırmak için “Foto Maraton ve Kısa Film Yarışması” düzenlenecek.

Yenice Kaymakamlığı ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) işbirliği ile her yıl Karabük’ ün farklı bir güzelliğini ön plana çıkararak; gelenekselleştirilmesi için maratonun ilki 14-17 Kasım 2019 tarihlerinde Yenice ilçesinde yapılacak.

Bu yarışma ile bölgenin turizm potansiyeli hakkında farkındalık oluşturmak, kente dair nitelikli ve sanatsal görsel bellek oluşturmak; yerel halkla farklı kentlerden gelen fotoğraf tutkunlarını buluşturarak Türk Fotoğraf Sanatının tanıtımına ve gelişimine katkıda bulunmak amaçlanıyor.

Etkinlik kapsamında ülkede ilk defa en az 30 saniye en fazla 3 dakikalık “Kısa Film Yarışması” bu yarışma içinde yer alacak.

 

14 Kasım Perşembe 2019
17 Kasım Pazar 2019

Saat 15:00/21:00 arası

Karabük/Yenice

 

Bu etkinliği tavsiye eder misiniz?

Puan vermek için yıldıza dokunun

Ortalama puan 5 / 5. Oy Sayısı: 1

Hiç puan verilmemiş, ilk puan veren sen ol!

Arkadaşlarınla Paylaş: