Mabel Matiz Kocaeli Konseri
0
(0)

Mabel Matiz Kocaeli Konseri

Mabel Matiz Kocaeli Konseri…Mabel Matiz, 26 Ekim’ de Hayal Kahvesi Kocaeli sahnesinde…

Mabel Matiz Kimdir?

(d. 31 Ağustos 1985, Mersin) Mabel adını Kumral Ada Mavi Tuna adlı romanda yer alan Tuna karakterinin takma adından alır. Matiz ise, müziğini en iyi tanımladığına inanarak adına eklediği ve «çok sarhoş, düşkün kimse» anlamlarına gelen eski Yunanca kökenli argo bir kelimedir.

Mabel, çocukluğunu ve ilk gençlik yıllarını, kendisine müzikal anlamda çok katkısı olduğunu ifade ettiği Erdemli’ de geçirmiştir. İlkokulu Tömük Dr. Mustafa Erden İlkokulu’ nda, ortaokul ve liseyi Erdemli Anadolu Lisesi’ nde tamamlamış; 2003’ te üniversite eğitimi için İstanbul’ a yerleşerek 2008’ de İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ nden mezun olmuştur. 2011′ de İstanbul Bilgi Üniversitesi İnsan Hakları Hukuku yüksek lisans bölümüne girmiş ve 2014′ te buradaki eğitimini yarıda bırakmıştır.

Lise ve üniversite yıllarında kısa süreli gitar ve şan dersleri almış, üniversitede ilk müzik çalışmaları sayılabilecek birkaç cover grubu denemesinden sonra kendi içine dönerek kendi şarkılarını yazmaya ve daha sonradan adını duyuracağı ilk kişisel ev kayıtlarını almaya başlamıştır. 2008’ den bugüne, gitar vokal ağırlıklı kaydettiği şarkılarını ve cover demolarını kişisel web sitesi üzerinden anonim olarak yayınlamştır.

2009 yazında müziğine büyük ilgi gösteren Engin Akıncı ile tanışarak ilk solo albümünün hazırlıklarına başlamış, proje dahilinde Alper Erinç ve Alper Gemici ile bir araya gelerek albüm için stüdyoya girmiştir. Mabel, müzikal prodüktörlüğünü ve bütün aranjelerini Alper Gemici ile birlikte üstlendiği ve 1 yıldan fazla bir süredir üzerinde çalıştığı, kendi adını taşıyan ilk albümünü 11 Mayıs 2011′ de Zoom Kurumsal etiketiyle çıkarmıştır.

 

 

Hayal Kahvesi Kocaeli

Symbol Yaşam Merkezi, Ovacık Mahallesi, D-100 Karayolu Üzeri, No: 34, Başiskele

MERKEZ / Kocaeli

 

Bilet almak için tıklayınız

 

Bu etkinliği tavsiye eder misiniz?

Puan vermek için yıldıza dokunun

Ortalama puan 0 / 5. Oy Sayısı: 0

Hiç puan verilmemiş, ilk puan veren sen ol!

Arkadaşlarınla Paylaş: