Ceylan Ertem Balıkesir Konseri
0
(0)

Ceylan Ertem Mardin Konseri

Ceylan Ertem Mardin Konseri : Ceyl’an Ertem, türkü yorumlarından oluşan ‘Câhille Sohbeti Kestim’ isimli son albümünün şarkılarını seslendireceği konser ile Mardin Artuklu Üniversitesi’ nde…

Ceylan Ertem, çoğu türkü yorumlarından oluşan yeni albümünde; sevginin, kardeşliğin, inancın, direncin, tutkunun sesini yükseltiyor. Türkü yorumları dışında bir Ahmet Kaya, iki de Fikret Kızılıok şarkısı yorumlayan şarkıcıya, çok özel başka şarkıcı dostları da eşlik ediyorlar. Can Güngör ve Gökhan Türkmen ile Kızılok şarkılarında; düetler gerçekleştiren Ertem’ in albümünde Yusuf Taşkın ve Coşkun Karademir’ in de seslerini duyacağız. Hasan Saltık yani Kalan Müzik’in yapımcılığında paylaşılan albümün prodüktörlüğünü üstlenen Ertem, memleketin çok değerli aranjörlerinden Cenk Erdoğan, Can Güngör ve Çağrı Sertel ile çalıştı.

Birbirinden yetenekli müzisyenlerin katkısının bulunduğu Ceylan Ertem’ in 7. stüdyo albümünde 12 adet yeniden yorum bulunuyor.

Albüm fotoğrafları için Aylin Güngör’ ün analog film kameralarının önüne geçen Ceylan Ertem’ e kapakta, Ertem’ in mahallesinde beslediği sokak köpeği eşlik ediyor.

 

 

Mardin Artuklu Üniversitesi

Mardin Artuklu Üniversitesi Yenişehir Yerleşkesi, Diyarbakır Yolu – Yenişehir

MERKEZ / Mardin

 

Bilet almak için tıklayınız

 

Bu etkinliği tavsiye eder misiniz?

Puan vermek için yıldıza dokunun

Ortalama puan 0 / 5. Oy Sayısı: 0

Hiç puan verilmemiş, ilk puan veren sen ol!

Arkadaşlarınla Paylaş: